Calendar

Please refer to LOCATIONS for maps and directions.

Show information for the following location(s):
2019
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
2021

January, 2020

SundaySunMondayMonTuesdayTueWednesdayWedThursdayThuFridayFriSaturdaySat
December 29 Dec 293031January 1 Jan 1020304
       
0506073082091105113
  
West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Free Demonstration Class
John Ackermann
10:30 AM

Redmond Mall
Free Demonstration Class
Aimee Filippi
10:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Free Demonstration Class
Bridgit Jacobsen
10:30 AM
Queen Anne Studio
Free Demonstration Class
Summer Rognlie Trisler
10:30 AM

Green Lake (EXIT Space)
Free Demonstration Class
Lara Allan
10:30 AM
West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Free Demonstration Class
Darla Cardwell
10:30 AM
Queen Anne Studio
Free Demonstration Class
Summer Rognlie Trisler
10:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Free Demonstration Class
John Ackermann
10:30 AM

Redmond Mall
Free Demonstration Class
Darla Cardwell
10:30 AM

Green Lake (The NEST)
Free Demonstration Class
Lara Allan
10:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Free Demonstration Class
Laura Coyer Selleck
10:30 AM
West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Free Demonstration Class
John Ackermann
10:30 AM

Redmond Mall
Free Demonstration Class
Benni Sara Claflin
10:30 AM

Green Lake (The NEST)
Free Demonstration Class
Darla Cardwell
10:30 AM
121381412152161717191814
 
Queen Anne Studio
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
9:30 AM

Green Lake (EXIT Space)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
9:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
9:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
10:30 AM

Green Lake (EXIT Space)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
10:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
10:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
11:30 AM

Snow Day Cancellation Redmond
Queen Anne Studio
Mixed Ages
Summer Rognlie Trisler
9:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
9:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
9:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
9:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Summer Rognlie Trisler
10:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
10:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
10:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
10:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Summer Rognlie Trisler
11:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
11:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
11:30 AM

Snow Day Cancellation Redmond
Snow Day Cancellation Seattle

Snow Day Cancellation Redmond
Queen Anne Studio
Mixed Ages
Aimee Filippi
9:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
Darla Cardwell
9:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Carla Merkow
9:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Lara Allan
9:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
9:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Aimee Filippi
10:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
Darla Cardwell
10:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Carla Merkow
10:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Lara Allan
10:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
10:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Aimee Filippi
11:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
Darla Cardwell
11:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Lara Allan
11:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
11:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Darla Cardwell
3:30 PM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Darla Cardwell
4:30 PM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Darla Cardwell
5:30 PM
Queen Anne Studio
Mixed Ages
Aimee Filippi
9:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
9:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Darla Cardwell
9:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
9:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
9:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Aimee Filippi
10:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
10:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Darla Cardwell
10:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
10:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
10:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Aimee Filippi
11:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Darla Cardwell
11:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
11:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
11:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
3:30 PM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Darla Cardwell
4:30 PM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
4:30 PM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
4:30 PM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Darla Cardwell
5:30 PM
Queen Anne Studio
Mixed Ages
Summer Rognlie Trisler
9:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
9:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
9:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Darla Cardwell
9:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Summer Rognlie Trisler
10:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
10:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
10:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Darla Cardwell
10:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Summer Rognlie Trisler
11:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
11:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
11:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Darla Cardwell
11:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
12:30 PM

Redmond Mall
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
12:30 PM
19220221142211231724192511
Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
9:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
10:30 AM
Redmond Mall
Mixed Ages
Megan Benoy
10:30 AM

Martin Luther King Jr Day
Queen Anne Studio
Mixed Ages
Summer Rognlie Trisler
9:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
9:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Aimee Filippi
9:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
9:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
9:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Summer Rognlie Trisler
10:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
10:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Aimee Filippi
10:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
10:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
10:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Summer Rognlie Trisler
11:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
11:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Aimee Filippi
11:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
11:30 AM
Queen Anne Studio
Mixed Ages
Summer Rognlie Trisler
9:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
Darla Cardwell
9:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Carla Merkow
9:30 AM

Green Lake (EXIT Space)
Mixed Ages
Lara Allan
9:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
9:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Summer Rognlie Trisler
10:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
Darla Cardwell
10:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Carla Merkow
10:30 AM

Green Lake (EXIT Space)
Mixed Ages
Lara Allan
10:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
10:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Summer Rognlie Trisler
11:30 AM
Queen Anne Studio
Mixed Ages
Aimee Filippi
9:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
Darla Cardwell
9:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Carla Merkow
9:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Lara Allan
9:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
9:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Aimee Filippi
10:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
Darla Cardwell
10:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Carla Merkow
10:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Lara Allan
10:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
10:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Aimee Filippi
11:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
Darla Cardwell
11:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Lara Allan
11:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
11:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Darla Cardwell
3:30 PM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Darla Cardwell
4:30 PM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Darla Cardwell
5:30 PM
Queen Anne Studio
Mixed Ages
Aimee Filippi
9:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
9:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Darla Cardwell
9:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
9:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
9:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Aimee Filippi
10:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
10:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Darla Cardwell
10:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
10:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
10:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Aimee Filippi
11:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Darla Cardwell
11:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
11:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
11:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
3:30 PM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Darla Cardwell
4:30 PM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
4:30 PM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
4:30 PM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Darla Cardwell
5:30 PM
West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
9:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
9:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Darla Cardwell
9:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
10:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
10:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Darla Cardwell
10:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
11:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
11:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Darla Cardwell
11:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
12:30 PM

Redmond Mall
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
12:30 PM
2622782815291130173119February 1 Feb 111
Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
9:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
10:30 AM
Queen Anne Studio
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
9:30 AM

Green Lake (EXIT Space)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
9:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
9:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
10:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Megan Benoy
10:30 AM

Green Lake (EXIT Space)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
10:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
10:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
11:30 AM
Queen Anne Studio
Mixed Ages
Summer Rognlie Trisler
9:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
9:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Aimee Filippi
9:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
9:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
9:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Summer Rognlie Trisler
10:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
10:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Aimee Filippi
10:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
10:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
10:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Summer Rognlie Trisler
11:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
11:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Aimee Filippi
11:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
11:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Aimee Filippi
4:30 PM
Queen Anne Studio
Mixed Ages
Summer Rognlie Trisler
9:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
Darla Cardwell
9:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Carla Merkow
9:30 AM

Green Lake (EXIT Space)
Mixed Ages
Lara Allan
9:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
9:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Summer Rognlie Trisler
10:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
Darla Cardwell
10:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Carla Merkow
10:30 AM

Green Lake (EXIT Space)
Mixed Ages
Lara Allan
10:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
10:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Summer Rognlie Trisler
11:30 AM
Queen Anne Studio
Mixed Ages
Aimee Filippi
9:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
Darla Cardwell
9:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Carla Merkow
9:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Lara Allan
9:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
9:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Aimee Filippi
10:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
Darla Cardwell
10:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Carla Merkow
10:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Lara Allan
10:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
10:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Aimee Filippi
11:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
Darla Cardwell
11:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Lara Allan
11:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
11:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Darla Cardwell
3:30 PM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Darla Cardwell
4:30 PM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Darla Cardwell
5:30 PM
Queen Anne Studio
Mixed Ages
Aimee Filippi
9:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
9:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Darla Cardwell
9:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
9:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
9:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Aimee Filippi
10:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
10:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Darla Cardwell
10:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
10:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
10:30 AM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Aimee Filippi
11:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Darla Cardwell
11:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Bridgit Jacobsen
11:30 AM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Laura Coyer Selleck
11:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
3:30 PM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Darla Cardwell
4:30 PM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
4:30 PM

Capitol Hill (The Russian Community Center)
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
4:30 PM

Queen Anne Studio
Mixed Ages
Darla Cardwell
5:30 PM
West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
9:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
9:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Darla Cardwell
9:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
10:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
10:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Darla Cardwell
10:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
11:30 AM

Redmond Mall
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
11:30 AM

Green Lake (The NEST)
Mixed Ages
Darla Cardwell
11:30 AM

West Seattle (Fauntleroy Schoolhouse)
Mixed Ages
John Ackermann
12:30 PM

Redmond Mall
Mixed Ages
Benni Sara Claflin
12:30 PM